Blue chamber logo
לוד
למכירה
דירה
mobile advertisement banneradvertisement banner

דירות למכירה, לוד

לוד היא עיר מעורבת במחוז המרכז ואחת הערים הותיקות בישראל ; לוד מונה כ-86,000 תושבים והמדד החברתי-כלכלי שלה עומד כיום על 3/10 (נכון לסוף שנת 2023). לוד ידועה בעיקר בזכות ההיסטוריה ארוכת השנים והמורכבת שלה, כעיר מעורבת ועיר שקלטה אליה עשרות אלפים מהעולים החדשים מהעליה הרוסית בשנות ה-90. כיום, היא אחת הערים המבוקשות ביותר למשקיעי דירות בישראל ויחד עם זאת, בעקבות בנית שכונות חדשות וכניסת אוכלוסיה חרדית, היא ממשיכה להתפתח באינטנסיביות דרך צמיחה דמוגרפית ופיזית. בשנים האחרונות, דירות לקניה בלוד הן מוצר מבוקש ביותר; שוק הנדל"ן בעיר התפתח משמעותית, ומצליח לייצר כמויות גבוהות של בניה חדשה בשוק החופשי, במחיר למשתכן ודרך התחדשות עירונית. למרות שאיכות השירותים והתשתיות, ורמת החינוך השתפרו מאד, יש עדיין מקום רב לשיפור ועדיין העיר לא מצליחה למשוך אוכלוסיות חזקות שידחפו את העיר קדימה. שכונות חדשות נבנו והם הגורמים המרכזיים לעניין רב מרוכשי דירות; תנופת הבניה דרך בנית פרויקטים חדשים, ובעיקר בפרויקטי מחיר למשתכן, הקפיצו באופן משמעותי את מחירי הדירות בעיר. בתקופה האחרונה, לוד ממשיכה להתפתח, ומספקת היצע עשיר של בתים למכירה; תמיד תוכלו למצוא דירות חדשות, דירות יד שנייה, פנטהאוזים, דירות גן באיכות ובמחירים שונים. עבור משקיעי נדל"ן רבים באיזור המרכז, לוד מספקת אלטרנטיבה מעניינת במיוחד, כאשר המחירים בה נמוכים משמעותית מכל שכנותיה במרכז הארץ והם אינם קרובים אפילו למחירים הגבוהים במיוחד בערי גוש דן וערי השפלה.

מחירי דירות בלוד

לוד היא אחת מכוכבות שוק הנדל"ן המקומי, ומדי שנה מתבצעות בלוד אלפי עסקאות נדל"ן, כאשר בשנת 2022 התבצעו בה מעל ל-1500 עסקאות. בחמשת השנים האחרונות השלימו מחירים הדירות עליה מאסיבית של כ-35%. נכון לשנת 2023 המחיר הממוצע למ"ר בעיר הינו 19,500 ש"ח (כולל עסקאות לדירות מגורים, פנטהאוזים, דירות יוקרה) ומחיר דירה ממוצעת בעיר הינו 1,32,000 ש"ח - נמוך משמעותית ממחיר דירה ממוצעת במחירון הדירות בישראל. מחירי הדירות המשקפים את עסקאות הנדל"ן בעיר מוכיחים כי לוד היא אחת מהערים עם הכי הרבה פוטנציאל בישראל, בעיקר הודות לרמת המחירים הנמוכה בה, והפוטנציאל לעתיד שהיא מגלמת. המחיר הממוצע בעיר לוד נמוך בכמעט חצי מהמחיר הממוצע בעיר השכנה ראשון לציון ואפילו נמוך מהשכנה רמלה שהתפתחה משמעותית בשנים האחרונות.

התחדשות עירונית בלוד

לוד נמצאת במקום השני בישראל ברשימת תכניות פינוי בינוי שאושרו במצטבר עד שנת 2022- כאשר יותר מ-15 אלף יחידות כבר אושרו בתחומנה. רק בשנת 2022 אושרו יותר מ4500 יחידות דיור חדשות במסגרת תכניות פינוי בינוי בעיר. כמו כן, בעיר מקדמים תכנית כוללת להתחדשות עירונית אשר עתידה להוסיף מעל ל-11 אלף יחידות דיור נוספות במסגרת התחדשות עירונית. מתחילת תכנית תמ"א 38, בלוד חודשו רק 3 בניינים במסגרת תכנית תמ"א 38 א'- חיזוק ועיבוי. ניכר כי לעיר פוטנציאל רב להתפתחות פיזי, דמוגרפית ותשתיתית במסגרת פרויקטי פינוי בינוי, מה שעשוי להוביל לכניסת אוכלוסיות מגוונות אל העיר, וכנראה גם להעלות את רמת המחירים העתידית בה.

איך לקנות דירה למגורים בלוד

 • כאשר אתם ניגשים לרכוש נכס בעיר, חשוב לשים לב לכללים הבאים:

 • שטח הנכס:

 • אחד העקרונות החשובים ביותר בקניית נכס הינו התאמתו לצרכים של הרוכש. בין אם אתם רווקים,משפחה קטנה או גדולה, רוכשי דירה ראשונה, תמיד כדאי להתאים את שטח הנכס לצרכים שלכם בעתיד הקרוב והרחוק.

 • מיקום הנכס:

 • כעיר מגוונת, ייתכנו הבדלים משמעותיים בין הנוף, רמת השירותים,האוכלוסיה, בתי הספר ורמת התחבורה הציבורית בהרבה שכונות ואזורים שונים. כמו כן, בעקבות תכנית הרבעים ותנופת ההתחדשות העירונית קיימים הבדלים משמעותיים אפילו בין לוד סמוכים.

 • מצב הנכס:

 • כדאי לשים לב האם הדירה חדשה, ואם כן מה המתקנים שמציעה הבניין (חדר כושר, אבטחה, לובי ברמת גימור גבוה, קרבה למוקדי מסחר). בדירות יד שניה יש צורך חשוב לבדוק את איכות המבנה, מצב התשתיות בדירה ואפילו את השכנים שיגורו לידכם ומעליכם.

 • תכנון עתידי:

 • בין אם רוכשים להשקעה או למגורים, כדאי לשקול את התכנון העתידי של האזור. תשואת ההשקעה או איכות החיים עשויים להשתנות בהתאם לפרויקטים העתידיים באזור, תוכניות עירוניות, תוכניות לשיפוץ תחבורה ציבורית ועוד. כדאי להתייעץ עם מומחה בנדל"ן ולחקור את התכנון העתידי של האזור לפני קניית הנכס.

 • בחירת מתווך:

 • בבואכם לרכוש דירה יד שנייה, כדאי לשים לב שאתם עובדים עם המקצוענים באותו איזור. אפשר להרחיב רבות על החשיבות של יועץ נדל"ן מוסמך בהליך קנית דירה, אבל הכי חשוב לשים לב לרמת הניסיון שלו, חוות דעת קודמות, ובכמות הנכסים הבלעדיים בהם הוא מחזיק. מתווכים טובים ואמינים יכולים לעזור לכם לקנות או למכור דירה בזמן ובמחיר שמתאים לכם.

איך מוצאים דירות למכירה באתר ה-MLS של פרופדו

מי שמעוניין בדירות חדר, 2 חדרים, 3 חדרים, 4 חדרים או 5 חדרים בלוד יכול למצוא אותם ב PROPDO MLS - לנו יש את המספר הגדול ביותר של דירות למכירה בבלעדיות. למנוע החיפוש החדש של PROPDO יתרונות רבים והוא קל מאוד לשימוש. עיצוב חדיש ונגיש מאפשר לכם לראות מודעות מהמחשב, הטאבלט או המכשיר הנייד. המפה הגדולה שלנו מאפשרת לראות את כל האפשרויות הזמינות של דירות לקניה או להשכרה באזור שמעניין אתכם. מיון מודעות ופילטרים חכמים יעזרו לכם למצוא את דירת חלומותיכם; כל מודעה מתפרסמת עם תמונה ותיאור: מיקום, פריסת הדירה, קומה, שטח ושטח כולל של הסלון, המטבח, חדר השינה וכו'. ניתן גם להירשם לניוזלטר שלנו- כך תקבלו הודעות על הופעת מודעות חדשות של דירות למכירה על סמך הבקשות שלכם ולא תפספסו הצעות מעניינות.